Úvodní strana Aktuality Pohár krajů U16

Pohár krajů U16

Pohár krajů U16Z

V letošním roce byla pro kategorii U16Z založena nová soutěž, a to Pohár krajů. Tato soutěž je v našem podání určena pro méně hrající děvčata, aby si navykla na zápasový režim. Soutěže se napříč čtyřmi kraji zúčastní Loko Plzeň, Volejbal Ústí n/L, Lvi Praha, Olymp Praha a Volejbal Tábor.

První kolo se odehrálo již v září v hale Sportovního gymnázia v Plzni. V úvodu jsme nastoupili proti domácí Plzni, která byla lepším týmem a zaslouženě vyhrála 2:0 (50:19). V následujícím utkání nás čekal pražský Olymp. I přes to, že jsme hrály více vyrovnaně, stačilo to pouze na jeden vítězný set. Porážka 1:2 (49:55) trochu bolela. Poučením z předchozího utkání, větší agresivity na servisu a útoku, se nám podařilo přehrát Lvi Praha 2:1 (62:46). V posledním utkání jsme si lehce poradili s Ústím n/L a děvčata zaslouženě vyhrály 2:0 (50:31).

Nahrávačky        - Buzková A.

Smečařky            - Nagyová A., Pospíchalová M.

Blokařky              - Bártová E., Jančíková E.

Univerzál             - Tejnorová E.

Libero                  - Čápová Š., Panovská A.

Ve druhém kole bylo pořadatelem Ústí nad Labem. S pražskými týmy jsme prohráli shodně 0:2. Především s Olympem z děvčat nevyzařovala ani trochu energie a žádná jistota. Naopak v následujících utkáních se naše děvčata v individuálních činnostech zlepšila. Se Lvi Praha byla hra o poznání lepší. S domácím výběrem Volejbalem Ústí n/L jsme ve druhém setu polevili, ale ve zkrácené hře se nám velmi dařilo a zaslouženě jsme vyhráli 2:1. Loko Plzeň se z personálních důvodů omluvila a místo ní nastoupil ústecký konkurenční tým SKV Ústí n/L. Všechny tři odehrané sety se rozhodovaly v koncovkách a ve velmi vyrovnaném utkání měli více štěstí domácí hráčky.