Úvodní strana Aktuality ČESKÝ POHÁR U16 - Kvalifikace

ČESKÝ POHÁR U16 - Kvalifikace

Český pohár U16Z

Prvním „kvalifikačním“ kolem byl odstartován letošní Český pohár starších žákyň U16Z, který má rekordní účast v počtu 85 družstev. Družstva jsou rozdělena na část Západ (43 družstev) a Východ (42 družstev).

O víkendu 23. – 24.09.2023 byly v Táboře v hale Mír odehrané dvě šestičlenné kvalifikační skupiny západní části.

Táborská děvčata vstoupila do turnaje s velkou bojovností a nasazením. Hned v prvním utkání proti Střešovicím nevyšla koncovka prvního setu, ale ve druhém setu dokázaly soupeřky zatlačit a díky bodovému náskoku set vyhrát. Ve třetím zkráceném setu se v koncovce od stavu 11:14 pro Střešovice podařilo srovnat a pak střídavě získat a ztratit celkem čtyři matchbally.

Ve druhém utkání jsme podlehli výborně hrajícímu celkovému vítězi z Nymburka.

Třetí utkání bylo jihočeským derby. Vstup do utkání měli lepší soupeřky z Budějovic. Ve druhém setu táboráčky zlepšily všechny činnosti, začaly více útočit a náskok narůstal. Dobrou hru si podržely i do zkrácené hry a zaslouženě vyhrály.

V posledním sobotním utkání si lehce poradily s pražskou Mikulovou C a hladce vyhrály 2:0. Více prostoru na hřišti dostaly i ostatní méně hrající hráčky.

V neděli děvčata odehrály pouze jedno utkání, a to s celkově druhým týmem v turnaji, týmem z Klatov. V prvním setu nám soupeřky odskočily především díky naší velké nepřesnosti na podání a na útoku. Do druhého setu jsme nastoupili lépe i díky lepšímu pohybu na hřišti, nekazily jsme na podání a zlepšily jsme útok. Utkání bylo dost vyrovnané i v posledním zkráceném setu.

Volejbal Tábor - Střešovice 1:2 (-22,17,-20)

Nymburk - Volejbal Tábor 2:0 (18,18)

Volejbal Tábor - VK Madeta 2:1 (-21,15,11)

Mikulova C - Volejbal Tábor 0:2 (-16,-20)

Volejbal Tábor - Klatovy 1:2 (-14,25,-12)

Celkově se kvalifikace dá hodnotit, že jsme uhráli dobrý výsledek, ale na jednotlivých činnostech je stále co zlepšovat.