PRAGUE VOLLEYBALL GAMES

Mezinárodní mládežnický volejbalový turnaj hlásí svoji premiéru – PRAGUE VOLLEYBALL GAMES, se uskutečnil mezi svátky 27. – 29. 12. v Praze, za účasti šedesáti týmů ze šesti zemí, s celkovým počtem sedmsetpadesát hráčů a hráček v celkem pěti věkových kategoriích.

Své zastoupení a to v nejmladší kategorii mladších žákyň, měl i Táborský volejbal.

V prvních dvou dnech, odehrály děvčata v hale Tatranu Střešovice, dvoukolově, shodně po třech utkáních.

Prvním soupeřem byl tým Beachklub Ládví Praha U12 se čtvrtečním výsledkem 2:0 (13,20) a páteční odvetou, rovněž 2:0 (15,17). Především čtvrteční utkání prvního setu, bylo dominantou starších hráček Tábora. V druhém setu se objevily postupně i mladší hráčky, aby i ony ukázaly své dovednosti.

Druhým soupeřem našich mladších žákyň byl i náš pozdější finálový vyzyvatel, tým ze severních Čech, Volejbal Ústí nad Labem "B". Tady i podle slov trenéra soupeřek, se hrál volejbal na úrovni. Avšak výsledky 0:2 (-18,-16) a 1:2 (-13,24-2), tomu moc přesvědčivé nejsou. Především v prvním utkání bylo rozdílovým neúspěchem naše podání. Naopak druhý set druhého utkání, jsme dokázali právě z našeho podání zabodovat zase my a set z 18:24, otočit na 26:24_!!! A ve třetím setu, to byl naopak opět nepřesný příjem. Celkově měl soupeř jak výškovou tak herní převahu a toho dost využíval svými oporami.

Ke třetím utkáním jsme nastoupili proti rakouskému týmu UVC Graz a především čtvrteční utkání málem nabídlo „malou senzaci“, protože soupeřky z Rakouska sahaly po vítězství ve druhém setu. A to proto, že v úvodu druhého setu byla znát drobná nervozita mladších táboráček, které se do hry dostaly v koncovce prvního setu a stále byly soupeřem nuceny dotahovat nepříznivý výsledek. Po střídání 18:22, se vše změnilo k dobrému a utkání jsme díky kvalitnímu podání, vyhrály 2:0 (13,24). V pátečním, druhém utkání si rovněž mladší táboráčky už vše pohlídaly a zaslouženě vyhrály 2:0 (18,17). 

Sobotní finále, však pro mnohé hráčky, ale i velkou rodičovskou podporu v hledišti zanechá velkou vzpomínku. Finálový zápas a všechny ceremonie okolo, byli skutečně s velkým F…centr kurt, tedy hala jen a jen pro vás, slavnostní nástup, státní hymna, jmenovitý nástup základní sestavy a komentovaný děj celého utkání. Už jen to je odměnou pro děvčata, za předvedenou hru po celý tento turnaj.

K finálovému utkání jsme nastoupili proti našim přemožitelkám z prvních dvou utkání, týmu Volejbal Ústí nad Labem "B". Utkání začalo nervózně z obou stran v podobě neproměněných podání. V utkání byli k vidění dlouhé výměny a nikdo nechtěl udělat chybu, ale nakonec právě drobné chyby v podobě vyhozených míčů mimo hřiště, ať z protiútoku nebo přímo z podání, nás stáli první set 18:25. Druhý set jsme začali lépe než soupeř, čtyřbodový náskok 10:6, jsme si bohužel nepohlídali a za stavu 12:12, jsme nedokázali uhrát, ani zastavit dvanáctibodovou šnůru bezchybného podání, později vyhlášené nejlepší hráčky v utkání. Korekce a stanovení konečného výsledku utkání, přišlo až úplně v závěru. Konečný výsledek finále 0:2 (-18,-18), byl i tak krásnou tečkou uplynulého kalendářního roku.      

Sestava: Bezdičková, Heřmánková, Krejčová, Krtičková, Líbalová, Moravcová, Netrvalová, Oulíková, Příhodová, Štrinclová.