POHÁR KRAJŮ mlž + Volné trojky

Pohár krajů a Volné trojice mladších žákyň ve volejbale

Pohár krajů a Volné trojice mladších žákyň a přípravky ve volejbale, rozehráli poslední zářijovou sobotu svoje nemistrovské soutěže.

Především Pohár krajů slouží pro rozehrání děvčat, která si ještě neměla možnost pořádně zahrát šestkový volejbal. Celkem šest týmů z pěti krajů ČR se sešlo v Chodově u Karlových Varů a odehrála skupinu každý s každým. K prvnímu utkání nastoupily proti ZŠ Mikulova a i díky nepřesnému podání první set prohrála 23:25, celkově pak 0:2 (-25,-15). Dále se děvčata utkala s domácím BVC Chodov 0:2 (-20,-16). Se Sokolem Dobřichovice se konečně zadařilo a zlepšujícími se výkony (všech družstev) se děvčatům podařilo vyhrát 2:0 (21,23). Nepřesný příjem v prvním setu a odevzdaná hra v setu druhém, znamenal porážku od našeho jihočeského rivala SK Hlincovka 0:2 (-15,-15). V posledním utkání s LOKO Plzeň už docházely síly1:1 (16,-14). První set jsme bojovnou hrou uhráli, ale set druhý už vyzněl pro našeho soupeře. Průběžně jsme na pátém místě. Všechna družstva jsou vyrovnaná a rozhoduje tréma, nepřesnost a někdy i maličkost.

Sestava: Hnojnová, Jančíková, Melichová, Nagyová, Oulíková, Tomášková, Zelenková A., Zelenková K.

Volné trojice se odehrály v Táboře na hale v Kvapilově ulici ve formě barevného volejbalu, oranžových a červených dvojic a modrých trojic. Dvě skupiny oranžová a červená odehrály svá utkání dvoukolově a jedna skupina modrá, jednokolově a dále o umístění. Turnaje se zúčastnilo celkem sedmnáct týmů. Některá děvčata odehrála vůbec svoje první „volejbalové“ utkání a nevedla si vůbec špatně. Oranžovou skupinu se povedlo vyhrát dvojici Jeníčková, Cáska. Ostatní družstva se umístila ve středu svých skupin.

Sestava: Bártová, Čápová, Gruberová N., Jančíková, Kanovová A., Szolgay, Vaňková, Jedličková, Roubíčková, Blažková, Makovcová, Poláková, Tomášková, Jeníčková, Cáska, Líbalová, Kanovová E.