Mladší žákyně třetí v KP

Táborské volejbalistky v Krajském přeboru mladších žaček bronzové

První sobotu o táborských Jarních prázdninách, se v Českých Budějovicích odehrálo poslední kolo Krajského přeboru mladších žaček.

Pouze tři družstva si po celé čtyři turnaje Krajského přeboru, udržela příslušnost v A skupině.  Vytvořila tak silnou trojku, která za sebou nechala všechna družstva s propastnými deseti body. O celkovém vítězi bylo vcelku rozhodnuto, protože děvčata z SK Hlincovka, vyhrály celkově tři kola. Stále tu ale byla šance bojovat o celkové druhé místo, avšak za předpokladu vítězství v posledním kole.

Úvodní dva zápasy odehrály postupně táboráčky s družstvy SK Třebín „B“ 2:0 (11,19) a VSK Č. Krumlov „B“ 2:0 (12,19). Utkání to byla obdobná, první set velké nasazení v poli, jistota na podání i protiútoku. V druhých setech se projevovala nerozhodnost, chyby a nutno dodat, soupeřky nepolevovaly.

Druhé dva zápasy měly úplně jiný náboj. V dosti dramatickém utkání s jediným přemožitelem Hlincovky, družstvem VK ČEZ ČB „A“ (Madeta) ve druhém kole, se naše děvčata přetahovala o každý míč. Byl to dost vyrovnaný zápas s dlouhými výměnami. Velká chybovost na příjmu a protiútoku v úvodu druhého setu, znamenala prodloužení utkání do zkráceného třetího setu. Především díky bezchybnému podání jsme si již vítězství 2:1 (20,-20,7) nenechaly ujít. V posledním utkání s SK Hlincovka, už hráčkám docházely síly, což se projevilo především v prvním setu, kdy jsme neměli příjem. Druhý set se děvčata vyburcovala k perfektnímu výkonu. Začalo se dařit na příjmu i podání, ale na konečný výsledek 0:2 (-13,-20) to bylo málo.

Děvčata udělala v posledním kole maximum. S Madetou mají sice vyrovnanou bilanci 2:2, ale nedokázala ji napodobit a porazit Hlincovku. O jediný bod méně, tak získaly třetí příčku.

Děvčata ve své kategorii už předvádí pohledný volejbal, tak nezbývá než poděkovat za jejich zlepšující se výkony. Holky díky.

Sestava: Bezdičková, Gruberová, Líbalová, Moravcová, Netrvalová, Oulíková, Krtičková, Štrinclová.