KP STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Kvalifikace starších žákyň ve volejbale v neděli 7.10.2018

V neděli 7.10.2018 začala kvalifikace starších žákyň ve volejbale v Českých Budějovicích. Krajského přeboru se účastní 12 družstev a hraje se o 2 postupová místa na kvalifikaci mistrovství ČR žákyň. Táborský volejbal v letošní sezóně vyslal dvě družstva.

Kvalifikace byla rozdělena do dvou skupin, kdy podle dnešního umístění budou družstva následně nasazena do tří skupin.  A začnou boje o první body v soutěži.

Táborská družstva se potkala ve stejné skupině. Pro béčko to byla premiéra mezi staršími žákyněmi a hráčky se s tím popasovaly se ctí. Zápas s Třebínem B, táborské vyhrály a se Slovanem Jindřichův Hradec hrály 1:1. Ostatní týmy ( Madeta "A", Hlincovka "B" a Tábor "A") byly nad možnostmi mladých hráček. Přesto lze jejich výkon hodnotit pozitivně. Příští turnaj začnou hráčky ve třetí skupině.

Táborské áčko nastoupilo suverénně do turnaje, když první dva zápasy (Třebín „B“ a J.Hradec )  zvládlo jednoznačně 2:0. Kvalifikace měla být jasnou záležitostí. V dalších bojích s Madetou Č. Budějovice A  a  SK Hlincovka B začaly táborské volejbalistky hrát nervózně, přestaly kvalitně podávat a útočit, a velmi těžko srovnávaly stav na 1:1. Poslední výhra nad táborským béčkem zajistila postup do áčkové skupiny v dalším turnaji. Udržení v elitní skupině je v možnostech hráček. Hráčky i přes nesnáze splnily svůj cíl, s kterým do kvalifikace šly.

sestava A: Bendová, Břehovská, Fučíková, Matějková Z., Mrázková,  Prokopová,  Říhová,  Šmahlíková,  Trsková, Veselá (kapitánka)

sestava B:kap.Líbalová, Bezdičková, Netrvalová, Moravcová, Krejčová, Heřmánková, Fižová, Přibylová