KP STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Krajský přebor starších žákyň ve volejbale

Ve čtvrtém, předposledním kole krajského přeboru starších žákyň v Českých Budějovicích k velkým překvapením nedošlo.

Á-tým složený ze starších žákyň se v A skupině potrápil se soupeřkami z Madety ČB a především po ztrátě druhého setu, měly co dělat, aby utkání dotáhly do vítězného konce 2:1 (20,-16,10). Ve druhém střetnutí si naopak lehce poradily s SK Třebín B a lehce vyhrály 2:0 (25,10). Posledními soupeřkami byla SK Hlincovka A, se kterými po velkém boji především v setu prvním, nakonec podlehly 0:2 (-24,-16). Á-tým se posunul v celkové tabulce na třetí místo a upevňuje šance na medailové umístění.

B skupinu hrající táborský Bé-tým složený z mladších žákyň, zahájil nedělní klání s VSK ČK A. V prvním setu táboráčky vedly, ale v koncovce odešel příjem a set prohrály. Ve druhém setu již pouze dotahovaly a nakonec nešťastně prohrály 0:2 (-25,-20). Druhé utkání s SK Třebín A po zbytečných chybách a neproměněných podáních, podlehly 0:2 (-14,-19). Třetí utkání po prohraném setu a po drobných změnách v sestavě, děvčata vyhrála 2:1 (-13,17,8). Upevnily si tím i páté místo v celkové tabulce KP.

Sestava A: Bočková Š., Břehovská M., Hárovníková A., Fižová D., Matějková Z., Moravcová B., Oulíková A., Přibylová V., Trsková A., Šmahlíková K., Netrvalová T..

Sestava B: Bezdičková T., Buzková K., Gruberová G., Heřmánková L., Krejčová K., Melichová A., Příhodová E., Sedláková L., Šindelářová L., Štrinclová S..