KP STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Krajský přebor starších žákyň ve volejbale

Kvalifikací v Českých Budějovicích zahájily mladší a starší žákyně táborského volejbalu novou sezónu Krajského přeboru starších žákyň. Ve třech skupinách odehrálo cekem třináct družstev systémem každý s každým a pouze na druhých a třetích místech odehrály utkání navíc pro celkové výkonnostní rozřazení.

Starší žákyně jako A-tým, si ve své kvalifikační skupině se soupeřkami hravě poradili a zvítězili jednotným výsledkem 2:0. V pořadí utkání VSK Český Krumlov A (23,15), VSK Slavia JU ČB (14,15), Spartak Soběslav (19,9) a VK Madeta ČB B (13,12). Děvčata obsadila první místo a zajistila si A skupinu. Trenér Juračka tak mohl vyzkoušet všechny hráčky i z lavičky.

Mladší žákyně nastoupily z třetiny s novým kádrem a sestavou sedmi (!!!) hráček, čímž byla situace trochu složitější. V úvodním utkání nestačily na SK Třebín A 0:2 (-15,-13), ve druhém důležitém utkání dokázaly uhrát cennou remízu s VSK ČK B 1:1 (20,-21) a v posledním utkání podlehly SK Hlincovce A 0:2 (-11,-17). Nicméně díky lepšímu poměru míčů obsadili ve skupině třetí místo a čekala je další klání.

Ve skupině třetích míst nejprve porazily SK Třebín B 2:1 (-19,17,16) pak stejným výsledkem i přes velký odpor v prvním a ve třetím setu, podlehly VSK Slavia JU ČB 1:2 (-17,20,-12). Ale díky vítězství SK Třebín B nad VSK Slavia JU ČB 2:0, postoupily spolu s Třebínem do druhé výkonnostní bé skupiny.

Sestava A: Krtičková, Bočková, Břehovská, Fižová, Hárovníková, Moravcová, Netrvalová, Oulíková A., Přibylová V., Trsková, Šmahlíková, Wolingerová

Sestava B: Buzková K., Gruberová, Heřmánková, Matoušková, Přibylová L., Příhodová, Štrinclová.

V neděli 6. 10. 2019 proběhlo první kolo KP ZKY opět v Českých Budějovicích. Á tým starších žákyň v první skupině na úvod přehrál tým Madety A 2:1 (21,-18,8) a zdálo se, že vše půjde hladce. Pak ale děvčata nestačila na Třebín A 0:2 (-13,-22) a Hlincovku A rovněž 0:2 (-10,-17). A protože Třebín A v posledním utkání nestačil na Madetu A, prohrál 0:2, sestupuje áčko do B skupiny.

To v B skupině hrající mladší žákyně si v prvním utkání vyšláply na Hlincovku B. Po vyhraném úvodním setu, se soupeřky začaly herně prosazovat a díky našim chybám jsme prohrály druhý set. Dramatická koncovka ve zkráceném třetím setu však vyšla lépe našim děvčatům a celkově vyhrály 2:1 (20,-16,14). Druhé utkání bylo ve volnějším rytmu a SK Třebín B jsme porazili 2:0 (21,20). V posledním utkání jsme narazili na VSK Český Krumlov A. Oběma týmům šlo o postup. Přes porážku v úvodním setu jsme dokázali zabrat, druhý set lehce vyhrát a ve zkrácené sadě opět vytvořit drama. Soupeřky ale nevyužily celkem čtyři mečboly (11:14) a proto se táborské béčko mohlo radovat z výhry 2:1 (-20, 15, 14), zaslouženě skupinu vyhrálo a postoupilo do lepší čtyřky.

Sestava A: Krtičková, Bočková, Břehovská, Hárovníková, Moravcová, Oulíková A., Přibylová V., Trsková, Šmahlíková, Wolingerová,

Sestava B: Bezdičková, Gruberová, Heřmánková, Přibylová L., Příhodová, Sedláková, Šindelářová, Štrinclová, Trpáková.