KP STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Krajský přebor starších žaček ve volejbalu

V neděli 24.2.2019 se hrálo v Jindřichově Hradci předposlední kolo krajského přeboru starších žákyň ve volejbale.

Děvčata z táborského áčka měla v tomto kole jasný cíl – bojovat o druhé postupové místo na semifinále republiky starších žákyň. O toto místo se táborské hráčky přetahují s Madetou Č. Budějovice, kdy tým Madety měl před tímto turnajem o bod více v celkové tabulce. Naše děvčata tak potřebovala v tomto turnaji být nejhůře na druhém místě, aby se bodově vyrovnala. Hráčky ke svému prvnímu zápasu nastoupily velmi koncentrovaně,  vyrovnanou koncovku prvního setu zvládly  výborně, a to hlavně díky kvalitnímu podání. Ačko vyhrálo nad Madetou 2:0 (23,18). Následně nastoupily proti týmu Hlincovka B, kdy hlavně první set byl jednoznačně v režii táborských hráček a Tábor vyhrál 2:0 (14,22). Nakonec volejbalisty hrály s největším rivalem s Hlincovkou A. Naše hráčky si neudržely herní úroveň z předcházejících dvou zápasů, především v druhém setu začaly hráčky dělat základní chyby, především na příjmu, a lehce prohrály 0:2 (-18-10).

Na tomto turnaji hráčky Volejbalu Tábor A obsadily druhé místo, bodově se vyrovnaly s Madetou Č. Budějovice. Závěrečný březnový turnaj tak rozhodne o konečném celkovém pořadí a určí jméno druhého postupujícího.

Sestava: Bendová, Fučíková, Kropíková, Lutovská, Matějková, Mrázková, Prokopová, Říhová, Šmahlíková,  Veselá

Béčko táborských volejbalistek, vstoupilo do úvodních setů všech tří utkání s velkým nasazením, čímž si vytvořilo vždy slibný bodový náskok. Zejména utkání s VSK Český Krumlov A 0:2 (-18, -19) a s SK Třebín A 0:2 (-18, -13), byla vyrovnaná do poloviny setu, plná pohledných výměn a zakončení. Rozdílovým faktorem se nakonec projevila vyzrálost a výšková převaha starších soupeřek na síti a rovněž pak i naše špatná přihrávka těžkých podáních. Oproti tomu utkání s VK ČEZ ČB B (Madeta) 2:0 (22, 10), bylo až na pár výkyvů v prvním setu, jednoznačnou záležitostí a pojistkou udržení B skupiny i pro závěrečný turnaj.

Sestava: Heřmánková, Fižová, Krtičková, Moravcová, Netrvalová, Oulíková, Přibylová, Příhodová, Štrinclová