KP STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Krajský přebor starších žaček

 

V neděli 4. 11. 2018 proběhlo 1. kolo Krajského přeboru starších žaček v hale Lokomotiva v Českých Budějovicích.

Ve třech čtyřčlenných, výkonnostních skupinách, rozdělených podle umístnění v kvalifikaci, odehrála družstva  svá utkání systémem každý s každým.

Táborské áčko nezačalo s áčkem Madety vůbec špatně a první set lehce ovládlo 25:13. Ve druhém setu se však soupeřky rozehrály a od stavu 15:15 začaly dominovat a set vyhrály. Velké nasazení obou družstev se přeneslo i do rozhodujícího třetího setu, který táboráčky v dramatickém závěry zvládly a celkově vyhrály 2:1 (13, -18, 18). Ve druhém utkání s SK Hlincovkou A nastoupila děvčata, která nemají tolik zkušeností. Opory odpočívaly na poslední důležitý zápas. Utkání tak bylo poklidné a hráčky prohrály 2:0 (-15, -10). Ve třetím a posledním utkání proti SK Třebín A se obě družstva vydala ze všech sil. V napínavém třísetovém souboji, vždy až do konce setu, si naše áčko uhrálo pouze druhý „dramatický“ set. Tento set přinesl důležitý bod a i  přes prohru 1:2 (-22, 28, -8) jsme se udrželi v elitní skupině, průběžně na třetím místě.

 

Sestava: Bendová, Břehovská, Fučíková, Lutovská, Matějková, Mrázková, Prokopová, Říhová, Šmahlíková, Trsková, Veselá

 

Naopak táborské béčko, hrající ve skupině C, připravilo dramatické chvilky hned ve druhém setu prvního utkání s SK Třebín B. Po lehce uhraném prvním setu 25:14, se vůbec nezdařil nástup do druhého setu, díky příjmu a neaktivní hře. Po našem oddechovém čase za stavu 7:14 se vývoj a herní projev utkání začal měnit - 7:14, 18:18, 20:24 (!!!). Každý už asi čekal třetí set, ale výbornou aktivitou v poli, herním nasazením a úderným útokem, jsme set uhrály 26:24 a děvčata zvítězila 2:0 (14, 24). Ve druhém a třetím utkání jsme si vždy vytvořili dostatečný náskok a dokázali utkání s přehledem vyhrát. Postupně VSK Č. Krumlov B 2:0 (-13, -13) a Slavia JU ČB 2:0 (-11, -14). Děvčata si tak zajistila postup bez ztráty setu a příště odehrají svá utkání ve skupině B.

 

Sestava: Bezdičková, Heřmánková, Krtičková, Líbalová, Netrvalová, Oulíková, Příhodová.