KP MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Krajský přebor mladších žákyň ve volejbale

10. 10. byl v Táboře na areálu SŠ rozehrán Krajský přebor mladší žákyň ve volejbalu. Ve dvou skupinách odehrálo cekem deset družstev systémem každý s každým.

A-týmu vyšel především vstup do turnaje a velice snadno si poradil s hráčkami z Jindřichového Hradce 2:0 (3,11). Díky výbornému podání nahrávačky Melichové, která svojí sedmnácti bodovou šňůrou při podání, v podstatě rozhodla první set. V dalším utkání táboráčky nastoupily proti SK Hlincovka a po velmi vyrovnaném prvním setu, kde v závěru rozhodovaly chyby a nevyhranost některých hráček, odešly s porážkou 0:2 (-23,-11). Další utkání už byla trochu zmarem všech činností. V utkání s VK Madetou ČB A jsme pouze jen dotahovali 0:2 (-16,-17). A proti VSK ČK po vyrovnaném druhém setu, odcházely děvčata s prohrou 0:2 (-19,-20).

Ve skupině B nastoupilo béčko, složené z převážně nově příchozích děvčat a děvčat nabírajících první zkušenosti v šestkovém volejbale. Děvčata odehrála turnaj dle svých možností a krátce nabytých zkušeností.  Utkání s VK Madetou ČB B 0:2 (-19,-18) a Školou volejbalu 0:2 (-17,-18), byla taková rozehrávací. Což se potvrdilo při zbylých dvou utkáních s Tatranem Prachatice 0:2 (-13,-24) a SK Třebín 1:2 (-18,22,-11), kde se povedlo uhrát alespoň set, ale děvčata sahala i po vítězství. Ocenění hlavně pro nově příchozí děvčata, která předvedla svoji dravost.

V příštím kole nastoupí táboráčky ve stejné skupině a především A-tým se bude snažit vrátit zpět do A skupiny.

Sestava A:, Buzková A., Jančíková, Melichová, Nagyová, Oulíková B., Tomášková S., Zelenková A., Zelenková K.

Sestava B: Barošová, Bártová, Čápová, Gruberová N., Chudá, Kanovová A., Panovská, Szolgay, Šmídová, Tejnorová