KP MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

V sobotu 12. 10. 2019 za účasti deseti družstev mladších žákyň proběhla ve Sportovní hale Jindřichova Hradce, kvalifikace KP ZKYM. Družstva byla rozdělena podle výsledku z minulé sezóny do dvou kvalifikačních skupin, z nichž si pro první kolo svoji účast v A skupině zajistili týmy na prvních dvou místech. O doplnění pátého místa v první skupině, svedla družstva na třetích místech vzájemné utkání. Týmy na čtvrtém a pátém místě přechází přímo do B skupiny.

Táborské áčko se v prvním utkání s VSK Český Krumlov A protrápilo prvním setem, aby pak ve druhém dominovalo. Ve třetím zkráceném setu jsme stále dotahovali, ale v koncovce se štěstí přiklonilo na naší stranu. Utkání jsme uhráli s výsledkem 2:1 (-24,13,12). Ve druhém utkání s SK Hlincovkou nám v úvodu setu utekl začátek 0:7, abychom v koncovce soupeřky dostatečně potrápily (25:27). Ve druhém setu se nám už tolik nedařilo, 0:2 (-25,-15). Třetí a čtvrtý zápas se už odehrával ve volnějším tempu a postupně VK Madeta ČB B 2:0 (9,6) a Spartak Soběslav 2:0 (10,8) jsme si pojistili účast v první A skupině.

Béčku se tolik výsledkově nedařilo, ale herně se dá říci, že je na dobré cestě k dobrým výkonům. V prvním utkání sice naše béčko první set vyhrálo s VSK ČK B 25:22, ale ve druhém a dramatickém třetím setu, kdy stále dotahovalo, na soupeřky nestačilo, 1:2 (-22, 9, 10). Týmu Jindřichova Hradce podlehlo béčko 0:2 (-15,-19), i když se ve druhém setu hodně přibližovalo k úspěchu. Áčku Madety pak hladce podlehlo 0:2 (-15,-13). V posledním a opět velmi vyrovnaném utkání děvčata prohrála s SK Třebínem 0:2 (-26,-22), ale podala jeden z nejlepších výkonů.

V souboji třetích míst se potkali áčko a béčko Českého Krumlova, ve kterém se z postupu do A skupiny radovalo krumlovské áčko.

V prvním kole, které se bude konat 9.11.2019 v tělocvičně na Oskarce v ČB, se tak áčko představí v A skupině a béčko v B skupině.

Sestava A: Bezdičková, Gruberová, Heřmánková, Krejčová K., Sedláková, Štrinclová

Sestava B: Buzková, Matoušková, Oulíková B., Přibylová L., Svobodová, Šindelářová, Trpáková.