KP KADETEK

Krajský přebor  kadetek ve volejbale

V neděli, 3.3.2019 se v Českých Budějovicích uskutečnilo poslední kolo krajského přeboru kadetek. Této soutěže se účastnilo celkem 11 družstev a hrálo se na čtyři kola.  Volejbal Tábor vyslal do této soutěže dvě svoje družstva. Soutěž byla rozdělena do dvou výkonnostních skupin, kdy poslední dva týmy ze skupiny A sestupovaly do druhé skupiny a naopak dvě první družstva z B skupiny postupovala nahoru.

V posledním turnaji hrálo táborské áčko postupně s SK Třebín A 1:2, TJ ČEZ Strakonice A 2:1, VSK Č. Krumlov A 2:1, VSK Slavia JU ČB A 2:0 a nakonec s SK Hlincovkou B 0:2. V závěru turnaje obsadily hráčky pěkné třetí místo. Celkově však kadetky získaly nepopulární bramborovou medaili, a to především kvůli nečekanému hernímu výpadku v druhém kole a následném sestupu do nižší skupiny. Přestože ve zbylých kolech podávaly hráčky výborné výkony, opět se dostaly do áčkové skupiny, již nedosáhly na lepší než konečnou čtvrtou příčku.

Táborské béčko, které bylo složeno ze starších žákyň, v posledním turnaji předvedly  stabilní a herně vyrovnaný výkon. Postupně porazily týmy: TJ Slovan Jindřichův Hradec 2:0, SK Třebín B 2:1, Madeta ČB B 2:0 a nakonec TJ Sokol Písek 2:0. Druhou skupinu na závěr vyhrály a celkově v turnaji obsadily velmi pěkné 6 místo. Krajským přeborníkem v kadetkách se stalo družstvo SK Hlincovka B, za nimi byl SK Třebín A a třetí příčku obsadil tým VSK Č. Krumlov.

Posledního turnaje se zúčastnily:

tým A: B. Dolejšová, T. Douchová, V. Kalabová, M. Kincová, B. Líbalová, P. Matějková, A. Zadražilová

týmy B:  B.Bendová, D. Fižová, V. Fučíková, N.  Lutovská, Z.  Matějková, A. Mrázková, V. Přibylová, B. Říhová, A. Trsková, G. Veselá