Juniorky na turnaji v Uherském Hradišti

Juniorky obsadily třetí místo na turnaji v Uherském Hradišti.

Začátkem srpna nastartovala příprava juniorek na nový ligový ročník. Po desetidenní fyzické přípravě a následném týdenním soustředění odjely dne 29.08. 2020 na turnaj do Uherského Hradiště. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 družstev, která byla rozdělena do tří skupin. Naše juniorky měly ve skupině družstva Vyškova, Kojetína a domácích kadetek. Skupinu jsme vyhráli díky zlepšenému výkonu v posledním utkání skupiny proti doposud vedoucímu družstvu Kojetína, které jsme porazili 2:0. Do finálové skupiny o vítězství celého turnaje pak postoupila vítězná družstva ze zbývajících dvou skupin – domácí juniorky a juniorky Frýdku-Mistku. Naše první utkání ve finálové skupině proti F-M začalo výborně a s přehledem jsme vyhráli první set.  Ve druhém setu jsme vedli 21:15. Pod dojmem jasného vítězství jsme polevili, nedařil se nám na přihrávce a set jsme prohráli. V tie-breaku jsme vedli 10:8, ale nakonec prohráli 15:13. Ve druhém finálovém utkání proti juniorkám Uherského Hradiště jsme  v případě vítězství 2:0 měli stále šanci na celkové vítězství. Do poloviny první setu jsme vedli o  2-3 body a v koncovce 23:21, přesto jsme set ztratili. Ve druhém setu jsme již nedokázali zmobilizovat síly a set jsme také prohráli. Více jak fyzické síly chyběly síly morálně- volní. Vítězem se stalo družstvo Uherského Hradiště před Frýdkem-Místkem a našimi juniorkami.

Náš tým reprezentovalo  7 hráček :  A. a T. Krejčovi, Z.Matějková, N.Lutovská, B.Bendová, G.Veselá a A. Mrázková. V této sestavě družstvo spolu hrálo poprvé a navíc hendikepem pro některé hráčky bylo to, že hrály na nezvyklých postech.  Celkové třetí místo je úspěchem a za velmi dobrou reprezentaci táborského volejbalu patří všem hráčkám velké poděkování.