ČP ŽÁKYŇ- Kvalifikace

Kvalifikace  ČP starších žákyň ve volejbale

 

O víkendu 20. – 21.10. 2018 proběhla v Praze kvalifikace Českého poháru starších žákyň. V letošním roce je přihlášeno rekordní počet družstev. Turnaj měl za cíl rozdělit družstva do 9 skupin západu a  východu. V kvalifikaci se potkávají družstva, která se vzájemně neznají, a nelze dopředu odhadnout jednotlivé šance na výhru.  Volejbal Tábor vyslal jedno své družstvo s cílem co nejlépe uspět. V sobotu se táborské hráčky ve skupině D postupně utkaly a vyhrály s Komárovem (2:0), Sokolovem (2:0), s Č. Budějovicemi  A (2:1). Den skončily porážkou od Orionu A (0:2), následného vítěze skupiny. Hráčky hrály výborně na podání a útoku, což umožňovala stabilní náhra. Zvlášť ceněná je výhra nad hráčkami z Českých Budějovic.  První hrací den byly hráčky na průběžném druhém místě a v neděli měly svoje umístění potvrdit s Mikulovkou A. Bohužel hlavní opory neměly svůj den, kazilo se především podání, a táborské hráčky prohrály 1:2. Naopak zabojovaly hráčky Českých Budějovic a o jediný bod přeskočily Tábor v konečném pořadí. Celkově se Tábor umístil na velmi pěkném třetím místě. Následně proběhla kvalifikace mezi skupinami, v jaké osmičce budou týmy začínat v listopadu první turnaj ČP. Tábor se utkal s Ústím nad Labem (čtvrtý se skupiny E), kdy hráčky zabojovaly , vyhrály 2:1 a svůj letošní start v ČP začnou ve třetí osmičce. Pořadatel prvního turnaje bude Tábor.

Celkově hráčky udělaly pozitivní dojem, zvlášť první den hrály výborně. Kladně lze hodnotit i to, že při výpadu některých hráček byly schopné hráčky z lavičky je zastoupit. Volejbal Tábor nejel na turnaj ve své nejsilnější sestavě, některé z opor mají zdravotní potíže. V týmu se tak objevily hráčky z mladší kategorie, které spolu stabilně nehrají. Přesto se hráčky za krátkou chvíli sehrály a odvedly velmi kvalitní výkon. Hra volejbalistek je tak příslibem do dalších turnajů.

 

Sestava: Bendová, Břehovská, Fučíková, Matějková, Mrázková (kap.), Netrvalová, Oulíková, Prokopová, Přibylová, Říhová, Trsková