ČESKÝ POHÁR - kadetek-juniorek

Ve dnech 14.-15.12.2019 pokračoval druhým kolem ČP kadetek - juniorek. Táborské hráčky Volejbalu vyrazily k bojům ve své skupině D do Hradce Králové.

Kadetkám se zatím tato sezóna nedaří podle představ, a proto hráčky Volejbalu odjely k zápasům ČP s jasným cílem. Napravit nezdar z dosavadního vystoupení ve svých soutěžích. Vzhledem k neúčasti Uničova byla skupina pouze sedmičlenná, a čekalo nás šest těžkých zápasů.

V sobotu nám los přichystal družstva Třebechovic, Slavie, Nového Boru a Orionu "B".

První soupeř z Třebechovic byl tým, kterému měla děvčata z Tábora vrátit porážku 2:0 z minulého kola. Odhodlání, bojovnost, aktivní přístup, tak by se dala charakterizovat hra táborských hráček, a takto se prezentovaly celým turnajem. Svůj vstup do turnaje zvladly velice dobře, a svého soupeře zdolaly 2:0.

Slavia byla druhým týmem na cestě. Zápas musel rozhodovat až třetí set, po tom co velikou vyrovnanou bitvu prvního setu zvládli lépe hráčky Slavie v poměru 25:23. Druhý set patřil jednoznačně našim hráčkám 25:12. Třetí set Slavia uhrála 15:10, a rozhodla o tom, že Tábor bral ze zápasu pouze bod.

Hned po odehrané tří setové bitvě nás čekal asi nejtěžší soupeř, tým Nového Boru (nakonec jasný vítěz skupiny). Táborské hráčky vzdoravaly statečně a svou kůži rozhodně nedaly zadarmo. Nový Bor nakonec zvítězil 2:0, naše hráčky uhrály 23 a 22 bodů.

Posledním sobotním soupeřem byly hráčky Orionu. Táborské hráčky pozornou, bojovnou hrou svého soupeře přehrály 2:0, a jasně ukázaly, že se svým cílem to myslí vážně.

Nedělní program zahájil zápas našich hráček z druhým jihočeským družstvem PF ČB. Zápas byl další těžkou prověrkou, především psychické odolnosti (ve druhém setu). Naše hráčky zvítězily 2:0 po setech 25:20 a 29:27.

Posledním soupeřem byly hráčky Meteoru. Hráčky z Tábora nenechaly nic náhodě, a odešly ze souboje opět vítězně za výsledek 2:0.

Složení: kap. A. KROPÍKOVÁ, B. BENDOVÁ, G. VESELÁ, B. ŘÍHOVÁ, K. PROKOPOVÁ, A. OULÍKOVÁ, A. MRÁZKOVÁ, K. MLÁDKOVÁ, M. WOLINGEROVÁ, libero V. FUČÍKOVÁ

VŠECHNY HRÁČKY SE ZAPOJILY DO HRY, A SVÝM VÝBORNÝM PŘÍSTUPEM A VÝKONEM SE PODÍLELY NA KRÁSNÉM TŘETÍM MÍSTĚ.

"Děvčata odehrála turnaj s chutí a s energií. Bylo vidět veliké odhodlání a bojovnost ve všech zápasech, bylo vidět, že hráčky mají cíl, za kterým si jdou. Cílem byl postup, který se nakonec nepodařil, ale přístup, výkon a týmovost, která z hráček vyzařovala, je pozitivním příslibem do dalších zápasů."