Pohár krajů MŽky Tábor, slovo trenéra

Tuto neděli pokračoval již čtvrtým kolem Pohár krajů ve volejbale mladších žaček. Tentokrát se turnaj odehrál v domácím prostředí, a tak bylo na táborských, aby doplnili turnajovou tabulku o osmé družstvo. „B“ tým byl sestaven z našich nejmladších hráček a doplněn chlapci ml. žáků, kteří ve své podstatě odehráli první soutěžní šestkové utkání. Těchto osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin, kde systémem každý s každým, odehrálo utkání na dva hrané sety. Táborská družstva byla nalosována zvlášť do každé skupiny.

K prvnímu utkání áčko nastoupilo proti favorizovanému Olympu Praha, kde zaváhalo především v úvodu obou setů a brzy prohrávalo velkým rozdílem - 0:2 (20:50). Ve druhém utkání s Lokomotivou Plzeň byl první set opět plně v režii soupeře, ale v druhém setu se děvčata zvedla a dokázala jej vyhrát - 1:1 (36:48). K dalšímu utkání vyzvala soupeřky BVC Chodov, které nejenže v předchozím souboji porazily Olymp, ale v konečném zúčtování obsadily druhou příčku. S vědomím těchto výsledků jsme nastupovali jako outsider. Děvčata si však přenesla zvýšenou aktivitu a pohodu z předchozího klání a za bouřlivého povzbuzování a v koncovkách i trochu nervózních úderů, se jim povedlo utkání dotáhnout k vítězství 2:0 (51:47).

Ve druhé skupině béčko tak trochu kopírovalo áčko a s favoritem celé soutěže SK Hlincovkou, hladce podlehlo 0:2 (17:50). Ve druhém utkání se jim ve vypjaté koncovce prvního setu a zpřesněnou hrou v setu druhém, podařilo zdolat Nové Veselí 2:0 (50:38). Ve třetím utkání s 15. ZŠ Plzeň se zbytečnými chybami družstvo neubránilo hladké prohře 0:2 (20:50).

Oba naše týmy skončily ve skupinách na třetích místech a tak turnaj dohrávaly ve skupině o 5. - 8. místo.

Áčko nastoupilo v této skupině proti Novému Veselí a po vydařeném prvním setu, který vyhrálo, muselo ve druhém setu přidat a otáčet utkání v samotném závěru 21:23 (!!!), což se nakonec i povedlo (26:24) – 2:0 (51:44).

Béčko nastoupilo proti Lokomotivě Plzeň a celkem vyrovnanou hrou dospělo k remíze 1:1 (41:44).

V posledním utkání skupiny se střetla obě naše družstva a bylo se opravdu na co koukat. První set v dramatickém závěru dokázalo vyhrát smíšené družstvo béčka 25:23. Především větším nasazením a odhodlaností. Ve druhém setu i přes malé výkyvy už mělo navrch áčko a dokázalo jej vyhrát 25:20 – 1:1 (48:45).

Velkým povzbuzením pro děvčata je určitě fakt, že se mohou měřit i s lepšími týmy, se kterými se v regionu běžně nesetkávají. Příště budeme zase lepší.

Děkuji rodičům za pomoc při organizaci turnaje a povzbuzování děvčat a chlapců při hře.

Sestava: A - Bočková, Břehovská, Fučíková, Krtičková, Netrvalová, Oulíková, Trsková

B – Bezdičková, Gruberová G., Heřmánková, Krejčová N., Líbalová E., Zadražil, Šmíd, Kosobud

Trenéři: Oulík, Peniašteková