KP Mladší žákyňky 6-ky

Krajský přebor mladších žaček cinknul BRONZEM

Poslední kolo Krajského přeboru mladších žaček a žáků v šestkovém volejbale, při účasti deseti družstev, odehrála táborská děvčata opět v Budějovické hale při ZŠ O. Nedbala.

Do prvního utkání „A“ skupiny, nastoupila děvčata dost bojácně, protože soupeřem jim byli chlapci VK Č. Budějovice. Ale právě možná bojácnost a následná nepřesnost nás připravila o vítězství. Ve vyrovnané, hře jsme chlapcům podlehli 0:2 (-22, -20). To ve druhém utkání proti děvčatům VK ČEZ ČB, se děli věci. Táborská děvčata předvedla v závěru prvního setu něco nevídaného. Už, už se radující tým soupeřek ze zisku prvního setu dostal za stavu 16:24 (!!!) nečekanou lekci v podobě obratu utkání na konečných 26:24. Druhý set už soupeř pouze dotahoval a děvčata dotáhla utkání do vítězného konce 2:0 (24, 18). Třetí utkání jsme odevzdaně odehráli s lídrem a konečným vítězem soutěže SK Hlincovka 0:2 (-16, -10). S již větším nasazením jsme nastoupili do posledního utkání sezóny s SK Třebín „A“. Po chybách v obranné činnosti jsme v prvním setu sice podlehli, ale po změně stran jsme vstoupili do druhého a třetího setu odhodlaně k zisku vítězství v utkání 2:1 (-16, 20, 12).

Při letošním hodnocení celkového umístění žaček a žáků dosáhla děvčata na stejný počet bodů jako chlapci VK Č. Budějovice, tedy 28 bodů. Ale i tak si děvčata v krajské soutěži šestkového volejbalu dosáhla na bronzové medaile v porovnání s ostatními družstvy dívek.

Celkové pořadí: 1.SK Hlincovka 40, 2.SK Třebín „A“ 34, 3.VK ČB ch 28, 4.Volejbal Tábor 28, 5.VSK ČK d 24, 6.VK ČEZ ČB 21, 7.Slovan JH ch 17, 8.VSK ČK ch 16, 9.SK Třebín „B“ 8, 10.Slovan JH d 4.

Na medailích se podíleli: Bezdičková, Bočková, Břehovská, Drápalová, Fižová, Fučíková, Gruberová G., Heřmánková, Krtičková, Krejčová N., Líbalová E., Moravcová, Netrvalová, Oulíková, Přibylová, Trsková…a rodiče…díky.