KP kadetek

Krajský přebor kadetek nám okomentovala trenérka Marcela Matějková

V neděli, 4.3.2018 se v Českých Budějovicích uskutečnilo poslední kolo krajského přeboru kadetek. Této soutěže se účastnilo celkem 8 družstev. Pro tuto soutěž se zvolil trochu jiný systém, než je v žákovských kategoriích obvyklý. Hrálo se ve dvou 4 členných skupinách na 2 vítězné sety. Po skončení základní skupiny družstva na 1. místech ve skupinách sehrála utkání o 1. – 2. místo, družstva z 2. míst se utkala o 3. – 4. místo, družstva z 3. míst si zahrála o 5. – 6. místo a družstva ze 4. míst o 7. – 8. místo. Do každého turnaje tak bylo nově nasazovány skupiny a každé družstvo mělo možnost si zahrát s každým.

Jednotlivé zápasy byly kvalitně odehrané, hráčky měly velmi dobrou úroveň herních činností a tomu odpovídala kvalita hry. Bojovalo se o každý míč a konce zápasů byly velmi těsné. O vítězství rozhodovaly maličkosti, větší odvaha v útoku či přesnost příjmu. Největší podíl na výhře či prohře mělo podání. Ani pro vítěze skupiny nebyla výhra jednoznačnou a jednoduchou záležitostí.

Naše hráčky v každé turnaji obsadily shodně třetí místo ve skupině a následně hrály o 5té místo. Dvakrát se děvčatům podařilo vyhrát a obsadily 5 místo, dvakrát prohrála a byla na místě 6 místě. Celkově obsadily v turnaji 6 příčku. Vítězem soutěže bylo SK Hlincovka před družstvem VK Č. Budějovice B a SK Třebín A.

Všechny táborské hráčky, které se turnaje účastnily, předvedly pěkný výkon. V důležitých momentech se dokázaly koncentrovat a zabojovat o každý míč. Hráčky prvně zkoušely systém libera. Nejvíce se jim podařil poslední turnaj, kde dokázaly rovnocenně hrát se silnějšími soupeři a následně v boji o páté místo porazily svého tradičního soupeře Tj ČZ Strakonice v tie-breaku.

Posledního turnaje se zúčastnily – Bendová, Dolejšová, Drhovská, Dušková, Lutovská, Matějková, Prokopová, Šmahlíková, Veselá