Finále - Barevný volejbal

Festival barevného volejbalu - Celostátní finále

Za účasti 133 dvou a tříčlenných družstev, bezmála 450 děvčat a chlapců se uskutečnil o víkendu 2. – 3. 6. 2018 v Jindřichové Hradci na fotbalovém hřišti Na Piketě, závěrečný turnaj barevného volejbalu.

Turnaj je určený především pro začínající a mírně pokročilé volejbalisty ve věku osm až dvanáct let, který se hraje zábavnou formou. Nejmenší hrají formou chytit a hodit až po klasická volejbalová odbití. Děti sehráli ve dvou dnech pod širým nebem a za vydařeného slunného počasí na tucet utkání.

Sobotní kvalifikační utkání byla zpestřena návštěvou české ženské volejbalové reprezentace. Děti si tak kromě dojmů z vlastních výkonů, mohli odnést i podpis reprezentantek na barevná trika, ruce, čela, týmovou fotku, mohli se nechat i společně vyfotit. A pokud se někomu nepovedla sobotní kvalifikace, určitě si spravil chuť a odnesl nevšední zážitek z večerního utkání naší reprezentace s Běloruskem, které naše děvčata vyhrála hladce i díky hlasité podpoře mladých volejbalistů 3:0.

V nedělních kláních se už hrálo o umístění a je třeba zdůraznit, že mnohdy rozhodovaly pouze drobné chybičky, které určovaly konečný výsledek. Přípravková děvčata sbírala jedny z prvních volejbalových zkušeností a i přesto, že přes rok odehrála minimum turnajů, předvedla hru, za kterou se nemusí stydět. Na starších děvčatech už byla znát větší vyhranost, herní um a přehled.

Nejúspěšnějším táborským družstvem byla děvčata z nejstaršího modrého volejbalu ve složení Krtičková, Moravcová a Přibylová V., kterým utekl boj o místa nejvyšší již v sobotní skupině, kdy prohrála pouze jednou a to s postupujícím Bělohradem o jeden míč. V neděli však druhou skupinu ovládla a umístila se na celkově sedmém místě ze třiceti týmů této věkové kategorie.

Při závěrečném vyhodnocení byli všichni účastníci odměněni medajlí, sladkostí a pamětním listem.

Nezbývá než všem děvčatům poděkovat za vzornou reprezentaci a pochválit je za jejich výkony. Dík patří i rodičům, kteří s děvčaty sdílejí jejich radost i slzičky přímo v turnajovém dění.

Sestavy:

Žlutá – Melichová A., Štrohmajerová A.
Oranžová – Oulíková B., Přibylová L., Šindelářová L., Šedivá K., Svobodová E.
Červená – Bezdičková T., Gruberová G., Krejčová N., Kropíková N., Příhodová E., Kalinová N.
Modrá – Krtičková E., Moravcová B., Přibylová V., Bočková Š., Břehovská M., Netrvalová T., Trsková A.