ČP žákyň

Závěrečný turnaj Českého poháru starších žákyň okomentovala trenérka Marcela Matějková

O víkendu 10. – 11. 3.2018 pořádal Volejbal Tábor poslední kolo Českého poháru starších žákyň ve volejbale. V posledním kole se již nikam nepostupovalo ani nesestupovalo a konečné pořadí pouze kosmeticky upravilo výsledné postavení v celkové tabulce. Táborské hráčky měly cíl, a to získat co nejvíce herních zkušeností, zapojit všechny hráčky do hry a zkusit si další posty než obvykle hráčky hrají. Proto do každého zápasu byla nasazena obměněná sestava a tomu odpovídaly výsledky. Nejdříve si hráčky poradily s družstvem Sk Slávie Praha 2:0, následně podlehly SK Meteor Praha stejným poměrem. Také s SK Náchod děvčata prohrála 0:2, závěr soboty se povedl, táborské hráčky porazily TJ Junior Brno. Neděle začala vítězně, děvčata porazila VSK Baník Sokolov 2:0. Celý Český pohár však skončil porážkou, a to od vítěze skupiny TJ Loko Plzeň B, a to opět 0:2. Naše děvčata byla rovnocennými soupeři téměř všem zúčastněným týmům skupiny U3. Skupina byla herně vyrovnaná. Celkově se druhé skupiny Českého poháru účastnilo 34 družstev, hráčky Volejbalu Tábor obsadily 22 příčku.

Hráčky po celý turnaj zaznamenávaly herní zlepšení. Byla vidět chuť hrát, volejbalem se děvčata bavila a v závěru turnaje se dostavily i výsledky. Pro většinu hráček to byla první zkušenost s takovým typem turnaje. Pozitivem do další sezóny je rostoucí výkon a nasbírané zkušenosti.

Turnaje se zúčastnily – Bendová, Dolejšová, Drhovská, Dušková, Kropíková, Lutovská, Matějková, Nováková, Říhová, Šmahlíková, Veselá, Zadražilová