ČVS, ČESKÝ VOLEJBAL

Mladší žákyňky - Česká Třebová

Publikováno: 30.03.2018IAutor: Přemysl Oulík

Velikonoční turnaj v České Třebové

O Velikonočním víkendu 30. 3. – 1. 4., se družstvo táborských Mladších žaček, zúčastnilo volejbalového turnaje „O Velikonočního zajdu“. Celkem šestnáct družstev bylo rozděleno do čtyř skupin, kde systémem každý s každým, odehrál utkání na dva hrané sety do 25 míčů.

K prvnímu utkání ve skupině, jsme nastoupili s SK Třebín (ČB) a po rozpačitém začátku jsme utkání dovedli do vítězného konce 2:0 (19, 7). Ve druhém utkání jsme změřili síly s domácím výběrem TJ Sokol Česká Třebová „A“. Utkání bylo dost vyrovnané a přes drobné chybičky táboráček, skončil první set výsledkem 25:24 v prospěch domácích děvčat. A přes drobná zaváhání v setu druhém, nedokázala naše děvčata navázat na set první a prohrály 0:2 (-24, -16). Naší skupinu opanovala děvčata z TJ Slavia Hradec Králové „B“, která nakonec tuto skupinu a stejně tak celý turnaj vyhrála. Ani přes naši velkou snahu, především opět v prvním setu, kdy jsme byli velmi rovnocenným soupeřem, se nám nepodařilo hradecký tým porazit a podlehli jsme 0:2 (22:50).

Po skončení úvodních skupin, družstva odehrála podle umístění čtvrtfinálové zápasy.

Táborská děvčata, která se umístila ve skupině na třetím místě díky lepšímu poměru míčů před domácími sokolkami, vyzvaly druhého v pořadí z druhé skupiny a to děvčata VK Třebíč. S Třebíčí svedly velkou bitvu především v prvním setu, který vyhrály 25:24. Ve druhém zpřesnily hru, dařily se i některé kombinace a nakonec vyhrály 2:0 (24, 16). Vítězové postupovali do semifinálových skupin o 1. – 8. místo a poražení do skupin o 9. – 16. místo.

Semifinálové skupiny byly opět čtyřčlenné, ze kterých podle umístění, odehrála družstva utkání o celkové pořadí.

V prvním utkání semifinálové skupiny jsme opět nastoupili proti TJ Slavia Hradec Králové „B“ a bylo to o poznání lepší utkání než to první. I přes velkou snahu jsme opět podlehli 0:2 (31:50). Ve druhém semifinálovém utkání jsme změřili síly s TJ Sokol Frýdek – Místek a po oboustranně chybujícím servisu jsme sice dokázali obrátit vývoj utkání z 17:23 na 24:23, ale v koncovce jsme se nevyrovnali s možností vítězství a podlehli 25:24. Druhý set jsme už jenom dotahovali. Celkově 0:2 (32:50). V posledním semifinálovém utkání jsme se přetahovali s družstvem TJ Svitavy o první set s těsným, ale vítězným koncem 25:24. Druhý set jsme si pohlídali a celkově vyhráli 2:0 (50:36). Díky celkovému horšímu poměru míčů v semifinálové skupině, jsme obsadili čtvrtou příčku.

Na závěr turnaje jsme se utkali o celkové umístění s družstvem Přerov „B“. Po ztrátě prvního setu v poměru 24:25, se nám bojovností povedlo uhrát set druhý 25:16 a set rozhodující, opět ve strhujícím závěru 15:13. Po konečném vítězství 2:1, jsme obsadili konečnou 7. příčku.

Děvčatům se turnaj herně vyvedl, vyzkoušely si nové herní varianty a v některých utkáních si dokázaly, že utkání se hrají do posledního hvizdu rozhodčího a kolikrát se to i vyplatí.

Sestava: Bezdičková, Břehovská, Fučíková, Heřmánková, Krtičková, Líbalová, Netrvalová, Oulíková, Přibylová, Trsková

• 05

finále - barevný volejbal

červen 2018, autor Přemysl Oulík

Festival barevného volejbalu - Celostátní finále Za účasti 133 dvou a tříčlenných družstev, bezmála 450 děvčat a chlapců se uskutečnil o víkendu 2. – 3. 6. 2018 v Jindřichové Hradci ...

• 29

OP mladších žákyň

květen 2018, autor Vladimír Panovský

Dne 26.5.2018 okračoval na antukových kurtech Hlincovky OP mladších žákyň v šestkách. Volejbal Tábor "A" nastoupil ve skupině A s těmito výsledky : Hlincovka "A" 0:2, Slvia JU ČB 1:2, Hlincovka ...