OP mladších žákyň + slovo trenérů

Publikováno: 19.01.2018IAutor: Vladimír Panovský

Komentář k okresnímu přeboru mladších žaček  trenér Oulík a trenérka Peniaštěková

13. 1. 2018

Osm družstev rozdělených do dvou skupin po čtyřech, rozehrálo Okresní přebor mladších žaček v šestkovém volejbale. Pořadatelství prvního kola připadlo na Tábor a tak snad i tato skutečnost pomohla táborským děvčatům A-týmu k úspěšnému rozehrání této soutěže.

Ve skupinách se hrálo každý s každým na dva vítězné sety.

Ačko nezačalo vůbec špatně, protože si v prvním setu prvního utkání lehce poradilo s béčkem Hlincovky 25:15. Domácím vycházelo úplně vše, od podání přes příjem i útok. Druhý set byl však opakem toho prvního. Zradilo nás podání, a ve zkrácené hře, došlo i na ztrátu pohybu 1:2 (15, -16, -7). Ve druhém utkání jsme se vrátili k původní hře, kdy nám opět vše vycházelo a přejeli jsme SK Třebín „A“ 2:0 (11, 12). V posledním utkání jsme změřili síly s týmem ČEZ ČB. Po předešlé hladké výhře bylo na co navazovat a vstup do utkání opět vyšel. V koncovce prvního setu nás soupeř potrápil svým podáním, ale povedlo se jej uhrát (25:20). A jak jsme končili první set, začali jsme set druhý. Opět nic nevycházelo a soupeři se dařilo úplně vše (13:25). Ve zkrácené hře jsme ale nepolevili a dokázali utkání vyhrát 2:1 (20, -13, 11).

Pro tým B to byla turnajová premiéra. Los našim děvčatům určil k prvnímu zápasu jednoho z favoritů turnaje, zkušený tým SK Hlincovka A. Proto byl vstup do turnaje celkem rozpačitý. Těžko se vypořádávaly s prudším podáním i rychlou a útočnou hrou soupeřek 0:2 (-4, -8).

Po úvodní rychlé prohře bylo třeba děvčata do dalších zápasů namotivovat. Vývoj druhého utkání s týmem SK Třebín B byl hned od samého začátku příznivý pro naše děvčata, která odehrála velmi pěkné výměny a celkem s převahou dovedla utkání do vítězného konce (2:0, 9, 17). Na závěr se děvčata utkala s týmem Slavia PF ČB. Ve velmi vyrovnaném boji nebylo do posledních míčů v setu rozhodnuto o vítězi. Nakonec se vždy volejbalové štěstí přiklonilo spíše na stranu soupeře a děvčata tak po velmi pěkném výkonu prohrála 0:2 (-22, -23).

Sestava A: Bočková, Břehovská, Drápalová, Fučíková, Krtičková, Netrvalová, Oulíková, Trsková

Sestava B: Bezdičková, Gruberová G., Heřmánková, Krejčová N., Líbalová E., Moravcová, Přibylová, Příhodová

• 13

KP Mladší žákyňky 6-ky

duben 2018, autor Přemysl Oulík

Krajský přebor mladších žaček cinknul BRONZEM 8. 4. 2018 Poslední kolo Krajského přeboru mladších žaček a žáků v šestkovém volejbale, při účasti deseti družstev, odehrála ...

• 30

Mladší žákyňky - Česká Třebová

březen 2018, autor Přemysl Oulík

Velikonoční turnaj v České Třebové O Velikonočním víkendu 30. 3. – 1. 4., se družstvo táborských Mladších žaček, zúčastnilo volejbalového turnaje „O ...