KP Mladší žákyňky 3-ky

Publikováno: 30.11.2017IAutor: Vladimír Panovský

Mladší žačky slavily postup v Krajském přeboru trojic

Turnaj nám přiblížil trenér Oulík :

V sobotu 25. 11. 2017 se v nové Českobudějovické hale a tělocvičně ZŠ Oskara Nedbala, konalo 2. kolo Krajského přeboru trojic ve volejbale mladších žákyň a žáků. Především nová hala zažila svoji premiéru v pořádání tak velkého turnaje. Turnaje se celkem zúčastnilo čtyřiadvacet družstev chlapců i děvčat rozdělených do čtyř výkonnostních skupin po šesti týmech. Táborské týmy mladších žákyň „A“ a „B“, se utkala ve druhé kvalifikační skupině a táborský „C“ tým ve skupině třetí, který turnaj odehrál v nové hale.
Všechny tři naše týmy, zahájila turnaj vítězně a svá první utkání vyhrála. Tým céčka odehrál svoji skupinu v nové hale a dokázalo ji řádně pokřtít. Svoji skupinu prošlo bez ztráty setu a suverénně po pěti výhrách postoupilo do druhé skupiny (10b, skóre 150:94).
Svá druhá utkání nezvládla pouze děvčata „A“ a „B“ týmů a po jejich prohrách musela v dalších zápasech již bodovat. Třetí zápasy děvčata zahájila vždy výhrou v prvním setu, ale nepozorností a nervozitou nezvládla koncovku druhých setů, které prohrály. Utkání skončila 1:1, v poměru míčů vždy v náš prospěch. Ve čtvrtém utkání se konalo táborské derby, které jednoznačně ovládlo áčko (2:0; 30:11). V posledním utkání obou týmů, už šlo opravdu o hodně, protože se hrálo minimálně o udržení se ve druhé skupině. Pouze v prvním setu „B“ tým odolával týmu VK ČEZ ČB C (13:15) a po druhém vypuštěném setu (6:15), utkání prohrálo 0:2. Na rozdíl od „A“ týmu, který si s SK Třebín C poradil v prvním setu (15:13), měl v setu druhém naopak namále (15:14). Utkání ale dovedlo do vítězného konce 2:0.
A protože to byla skupina velmi vyrovnaná, povedlo se „A“ týmu postoupit do první skupiny, z prvního místa a naopak „B“ tým sestupuje do třetí skupiny.
Celkově lze konstatovat, že se turnaj vyvedl. Pochvala patří děvčatům za jejich předvedené, i když někdy rozpačité výkony. Na ty lepší výkony budou chtít děvčata určitě navázat už v domácím prostředí, při pořádání třetího kola.

„A“ – VK ČEZ ČB C (2:0; 30:14), Hlincovka C (0:2; 19:30), Hlincovka D (1:1; 29:27), Tábor B (2:0; 30:11) a SK Třebín C (2:0; 30:24)
„B“ – Hlincovka C (2:0; 30:19), Hlincovka D (0:2; 16:30), SK Třebín C (1:1; 27:26), Tábor A (0:2; 11:30) a VK ČEZ ČB C (0:2; 19:30)
„C“ –  VK ČEZ ČB B (30:9), SK Třebín B (30:20), VK ČB C – žáci (30:28), VSK ČK B – žáci (30:17) a VK ČEZ ČB A (30:20).

Sestavy: A – Fučíková, Krtičková, Oulíková
B – Břehovská, Moravcová, Netrvalová, Trsková
C – Bezdičková, Gruberová, Heřmánková, Přibylová V.

• 05

finále - barevný volejbal

červen 2018, autor Přemysl Oulík

Festival barevného volejbalu - Celostátní finále Za účasti 133 dvou a tříčlenných družstev, bezmála 450 děvčat a chlapců se uskutečnil o víkendu 2. – 3. 6. 2018 v Jindřichové Hradci ...

• 29

OP mladších žákyň

květen 2018, autor Vladimír Panovský

Dne 26.5.2018 okračoval na antukových kurtech Hlincovky OP mladších žákyň v šestkách. Volejbal Tábor "A" nastoupil ve skupině A s těmito výsledky : Hlincovka "A" 0:2, Slvia JU ČB 1:2, Hlincovka ...