Mladší žákyňky POHÁR KRAJŮ

Publikováno: 23.11.2017IAutor: Vladimír Panovský

komentář : trenér Přemek Oulík

Pohár krajů
11. 11. 2017 proběhlo v Plzni druhé kolo Poháru krajů s účastí táborského volejbalu v podání Mladších žaček. Celkem osm družstev bylo opět rozděleno do dvou skupin, kde systémem každý s každým, odehrál utkání na dva hrané sety do 25 míčů.
K prvnímu utkání ve skupině, jsme nastoupili s 15. ZŠ v Plzni a i přes prohru 0:2 na sety, poměrem míčů 37:50, jsme byli s výkonem děvčat spokojeni. Ve druhém utkání jsme změřili síly s domácím výběrem Lokomotivy Plzeň „B“. Utkání bylo dost rozpačité a děvčata i přes drobná zaváhání dokázala zvítězit 2:0 (50:41). Naší skupinu opanovala děvčata z Olympu Praha, která nakonec bez ztráty setu tuto skupinu vyhrála. Ani přes naši velkou snahu, především v prvním setu, kdy jsme byli velmi rovnocenným soupeřem a sahali jsme po vítězství, se nám nepodařilo pražský tým porazit a podlehli jsme 0:2 (26:50).
Po odehrání úvodních skupin, byla družstva rozdělena podle svého umístění do skupin o konečné pořadí v druhém kole. Táborská děvčata, která se umístila na třetím místě, byla zařazena do skupiny o 5. - 8. místo, spolu s  Lokomotivou Plzeň „B“, jejichž vzájemný vítězný zápas z úvodních skupin se započítával. Poté děvčata nastoupily do utkání s Lokomotivou Plzeň „A“ a ve velmi vyrovnaném prvním setu, nakonec podlehly pouze o dva míče. Druhý set už pouze dotahovaly a tak utkání skončilo vítězstvím domácích 0:2 (42:50). V posledním utkání na turnaji, děvčata nastoupily proti Novému Veselí a opět to byl první set, ve kterém předváděly parádní hru a přetahovaly se o výhru. Opět díky koncovce tento set prohrály pouze o dva míče. Ve druhém setu již děvčata neměla sílu na větší vzdor, polevily a i na závěr turnaje podlehly 0:2 (38:50).
Děvčatům se turnaj herně vyvedl, jejich hra byla sice někdy ještě rozpačitá, ale celkově odvedla slušný výkon. V turnaji rozhoduje především kvalitní podání, z něhož jsou některá družstva schopna uhrát i několik přímých bodů, na což některá děvčata neumí ještě dobře zareagovat. Ale i my, s malými výkyvy, máme ve svém týmu děvčata, která se podání nebojí a dokáží předvést parádní šnůru přímých bodů. I to je ponaučením do dalších utkání.
Po druhém kole držíme „zatím“ průběžnou, sedmou pozici.

Sestava: Bočková, Břehovská, Drhovská, Fučíková, Heřmánková, Krtičková, Líbalová, Netrvalová, Oulíková, Trsková

• 13

KP Mladší žákyňky 6-ky

duben 2018, autor Přemysl Oulík

Krajský přebor mladších žaček cinknul BRONZEM 8. 4. 2018 Poslední kolo Krajského přeboru mladších žaček a žáků v šestkovém volejbale, při účasti deseti družstev, odehrála ...

• 30

Mladší žákyňky - Česká Třebová

březen 2018, autor Přemysl Oulík

Velikonoční turnaj v České Třebové O Velikonočním víkendu 30. 3. – 1. 4., se družstvo táborských Mladších žaček, zúčastnilo volejbalového turnaje „O ...