ČVS, ČESKÝ VOLEJBAL

ČESKÝ POHÁR JUNIOREK - 2. kolo

Publikováno: 22.12.2015IAutor: Vladimír Panovský

Ještě před vánoční pauzou vyrazila děvčata VT ke druhému kolu ČP Juniorek. Ve své druhé osmičce bojovala opět ve snaze udržení této skupiny. V sobotu narazily naše hráčky hned v úvodu na favorita na postup tým Lanškrouna. Naše hráčky předvedly v prvním setu svůj dosud nejlepší výkon sezóny, a zaskočily Lanškroun bezchybnou hrou jak v poli , tak i výborným útokem. Nakonec z toho bylo vítězství 25:14 ! Od druhého setu, ale soupeř změnil hru a donutil nás k více chybám, které znamenaly, že Lanškrounu se (i za značné pomoci rozhodčího) podařilo druhý set vyhrát. Ve třetím setu už si šel suveréně za výhrou v zápase.

Lanškroun - VT 2:1 (-14,12,8)

Druhým soupeřem byl Prostějov, družstvo, které minulé kolo hrálo 1.osmičku. Naše hráčky začaly opět skvěle, a první set vyhrály 25:13. Druhý set byl vyrovnanou partií až do konce. Koncovku jsme zvládly, a mohly se radovat z výhry 25:23.

VT - Prostějov  2:0 (13,23)

Třetím soupeřem bylo nám známé družstvo Třebína. Čekal se velký vyhecovaný souboj, a také tomu tak bylo. První set zvládala naše děvčata dobře, a v koncovce si udělaly mírný náskok, který stačil k vítězství 25:22. Tradičně více chyb našich hráček ve druhém setu zapříčinilo, že se soupeři podařilo vyrovnat na 1:1. Rozhodnout musel třetí set, kde táborské hráčky zahrály opět skvěle a zvítězily 15:6.

Třebín - VT  1:2 (-22,20,6)

Čtvrtým soupeřem byla Česká Třebová. Táborské hráčky si se silným soupeřem zažily v prvním setu opravdu drama. Výsledek 30:28 mluví za všechno ! Druhý set byl opět vyrovnanou záležitoství, ale v koncovce se soupeři podařilo odskočit a náskok udržet. Třetí set znamenal opět boj, tentokrát se radoval soupeř.

VT - Česká Třebová 1:2 (28,-22,-10)

Posledním sobotním soupeřem byl dosavadní suverén této skupiny, družstvo Opavy. Zápas byl mírně poznamenán dvou hodinovou přestávkou, ve které proběhla večeře a ubytování. Opava však byla lepším družstvem, a v docela pozdním zápase (konec zápasu byl až po 21 hod.) si došla pro vítězství 2:0.  Naše hráčky předváděly dobrý výkon, ale na soupeře to nestačilo.

Opava - VT 2:0 (14,19)

Nedělní den začal zápasem s dalším jihočeským zástupcem - Hlincovkou. Soupeř bojoval o postup, takže do zápasu dal opravdu všechno. Táborským hráčkám, ale chyběl od začátku klid, takže cestu za vítězstvím silnému protivníkovi ještě trochu usnadnily.

Hlincovka - VT 2:0 (16,22)

Posledním soupeřem turnaje byl domácí tým Rychnova nad Kněžnou. Naše děvčata toužila po výhře, a snaha byla opravdu na hřišti vidět. Soupeř však zvládl lépe druhý set, a tak musel opět rozhodovat třetí. Ten byl velkou bitvou, ve které rozhodla koncovka. Naše hráčky ji uhrály na výbornou, a zakončily velice povedený turnaj vítězstvím.

Složení: kap. KRŮČKOVÁ, JAKUBCOVÁ, SLAVÍKOVÁ, KLEČACKÁ, KUBOVÁ, L.NOVÁKOVÁ, RAJGLOVÁ, PEKÁRKOVÁ, KROUŽKOVÁ