1.liga VT- SK TŘEBÍN

Úspěšný vstup v 1. Lize juniorek

12.09.2020

Prvním dvojutkáním  proti družstvu Třebína zahájily juniorky novou sezónu 2020-2021. Cílem družstva je udržet 1.ligu, přestože situace bude náročnější z důvodu reorganizace soutěží, kdy 1. liga bude výrazně zredukovaná. Vykročení do soutěže se hráčkám zdařilo a obě utkání vyhrály v poměru setů   3 : 1 a 3 : 0.

Do prvního utkání nastoupila základní sestava se smečařkami N. Lutovskou a N. Gruberovou, blokařkami B.Bendovou a A.Martínkovou, nahrávačkou Z.Matějkovou, univerzálkou M.Kincovou a libery N.Vrtiškovou a A.Mrázkovou.  Od začátku setu jsme vyhrávali a set jsme s převahou vyhráli        25 : 17. Ve druhém setu na post smečařek nastoupily sestry Krejčovi, na blok místo B.Bendové N.Gruberová a G.Veselá na post univerzálky. Pod dojmem hladkého vítězství v prvním setu nezačínáme dobře a postupně prohráváme 5:10, 10:15 12:17, ale v koncovce vedeme 24:22, přesto vítězství v setu ztrácíme a prohráváme 27:29. Do třetího setu nastupujeme opět v pozměněné sestavě se smečařkami N.Lutovskou a A.Krejčovou, na bloku s N.Gruberovou a B.Bendovou, kterou střídala A.Martínková a univerzálkou M.Kincovou. V průběhu setu stále vedeme a set vyhráváme v poměru 25:21.  Ve čtvrtém setu je  změna pouze na postu univerzálky, kde nastoupila G.Veselá.  Průběh tohoto setu je podobný předchozímu , set vyhráváme 25:22 a tím i utkání poměrem 3:1.

Ve druhém utkání ve všech setech hráli s nahrávačkou Z.Matějkovou, smečařky N.Lutovská, A.Krejčovou a blokařka N.Grůberovou. V jednotlivých setech se pak na postech blokařek střídaly A.Martínková a B.Bendová, na postu univerzálky M.Kincová s G.Veselou. V průběhu utkání střídala pak nahrávačku Z.Matějkovou A. Kropíková.  Utkání mělo jednoznačný průběh v prvních dvou setech (25:14, 25:13), naopak třetí set byl vyrovnaný ale v koncovce úspěšný pro naše družstvo, který  jsme vyhráli 25:23 a celkově v utkání  poměrem setů 3:0.

V obou utkáních se vystřídaly všechny hráčky, cílem bylo ověřování jejich kvality na jednotlivých postech a hledání ideální sestavy pro příští utkání. Všechny hráčky odvedly zodpovědný výkon a zaslouženě vyhrály.