1.LIGA JUNIOREK : VT - PLZEŇ "B"

1. Liga juniorek:  VT – Plzeň B

18.12.2019

Dvě odvetná utkání proti Plzni skončila spravedlivým rozdělením bodů. V atraktivním dvojutkání viděli diváci vyrovnaný souboj, ve kterém v prvním utkání zvítězily naše juniorky poměrem setů          3 : 2 (-19,22,-26,20,9) a ve druhém pak zvítězila  Plzeň stejným poměrem 3 : 2 (17,-10,14,-26,7).

První i druhé utkání odehrála základní sestava:  M.Kincová, N.Gruberová,  Š.Jakubcová,  T.Douchová,   B. Babůrková, N.Lutovská, libero N. Vrtišková. Průběžně pak střídaly hráčky A.Nováková  a B.Dolejšová.  Obě utkání lze charakterizovat dvěma slovy „ nahoru – dolu“. V prvním setu prvého utkání od začátku prohráváme a soupeř v pohodě set vyhrává. Druhý set je do stavu 20 : 20 vyrovnaný, pak při servisu Š.Jakubcové odskakujeme soupeři o 3 body a set následně vyhráváme. Třetí set nezačínáme dobře, prohráváme 5:1 a 8:2, pak podáním  Š.Jakubcové a M.Kincové a dobrou obranou jdeme do vedení 14:12. Soupeř stav srovnává a o výsledku setu rozhoduje koncovka, kterou prohráváme 24:26. Prohraná koncovka naše hráčky motivovala ke zlepšenému výkonu a následně vyhrávají čtvrtý set i tie-break a celkově vítězí 3 : 2. Odpolední utkání se hraje ve stejném duchu a znovu první set prohráváme, druhý naopak suverénně vyhráváme. Třetí set je naopak jasným vítězstvím Plzně. Čtvrtý set je od začátku vyrovnaný a volejbalově atraktivní – obě družstva se překonávají ve hře v poli a o výsledku rozhodla koncovka, ve které jsme vedli 24 : 23, soupeř pak srovnal na 25:25 a nakonec jsme ale set vyhráli 28:26. O výsledku celého utkání pak rozhodoval       tie- break, ve které si plzeňské juniorky  díky našemu špatnému příjmu podání vytvořily dostatečný náskok, který s přehledem udržely až do konce a oplatily nám prohru z prvního utkání.

V obou utkáních se naše hra opírala o dobré výkony obou smečařek N.Lutovské a N.Gruberové. Dobré podání předvedly  Š.Jakubcová a M.Kincová, hru dobře organizovala náhrou B.Babůrková  a všechny hráčky hrály obětavě v poli. Škoda, že ne vždy dodržujeme domluvené postavení v poli při naší obraně a zbytečně kazíme podání v rozhodujících momentech utkání.

V průběžné tabulce jsme stále na druhém místě s dostatečným náskokem, který nám, pokud ve zbývajících čtyřech utkání základní části alespoň jedno vyhrajeme, zaručuje minimálně 3.místo.