1.LIGA JUNIOREK : VT - Kavčí Hory

1. Liga juniorek:  Tábor-Kavčí Hory

Juniorky  vstoupily doma do druhé poloviny soutěže jednou porážkou 2:3 a jedním vítězstvím 3:0 s družstvem Kavčích Hor.

Do prvního utkání jsme nastoupili v základní sestavě:  M.Kincová, N.Gruberová, A.Martínková, T.Douchová, B. Babůrková, N.Lutovská a libero N. Vrtišková a v průběhu utkání střídala Š. Jakubcová. Nezačali jsme však dobře, prohrávali jsme 2:8, následně 3:10. Pak při podání M.Kincové se nám podařilo soupeře dotáhnou na stav  10:11.  Po našich chybách se stav postupně měnil až na 17:23 a družstvo K. Hor pak bez problému ukončilo set poměrem 19:25. Ve druhém setu se naše hra zlepšila a průběžně jsme vedli o 3-4 body a v koncovce 23:21. Našimi chybami v podání a následné v příjmu soupeř stav srovnal na 24:24 a v dramatické koncovce měl více štěstí a set vyhrál poměrem 28:26. Ve třetím setu jsme si od začátku vybudovali náskok 5-6 bodů, který jsme průběžně udrželi a set jsme vyhráli 25:21. Ve vyrovnaném čtvrtém setu se rozhodovalo až v koncovce, kterou jsme lépe odehráli a v setu jsme zvítězili 25:23. O vítězství v utkání tedy rozhodoval pátý set, který jsme začali opět velmi špatně, prohrávali jsme 3:7, přesto však znovu díky podání M. Kincové jsme stav srovnali na 7:7. Pak nám soupeř odskočil na stav 9:12, následně jsme stav téměř srovnali na 13:14 a o výsledku pak rozhodovala koncovka, kterou jsme prohráli 15:17 a tím i celé utkání poměrem setů 2:3.

S odhodláním vrátit soupeři porážku bylo odpolední utkání již plně v naší režii a první dva sety jsme s přehledem vyhráli poměrem 25:15 a 25:12. Třetí set byl  vyrovnanější a i když jsme průběžně vedli o 3-4 body, podařilo se soupeři srovnat stav na 22:22. Závěr setu však patřil nám a zvítězili jsme poměrem 25:23 a tím i celé utkání stavem setů 3:0.

Škoda, že jsme v prvním utkání nehráli tak, jako v utkání druhém. Zbytečně jsme chybovali v rozhodujících momentech prvního utkání. Nedařil se nám příjem a ani hra v poli, problémy jsme také měli s obranou na středu sítě. Přesto však si všechny hráčky zaslouží uznání, zejména za přístup k druhému utkání a za odvedený výkon. Z jednotlivců pak  velmi dobře hrála N. Lutovská na smeči společně s N.Gruberovou. Dobrý výkon předvedli obě nahrávačky – B.Babůrková a Š.Jakubcová. Uznání si také zaslouží M.Kincová, která hendikepovaná nemocí odehrála obě utkání.