1.LIGA JUNIOREK : VT - HLINCOVKA

První dvě porážky juniorek v 1.lize

Na domácí půdě se utkaly naše juniorky s týmem Hlincovky. Byla to utkání dvou dosud neporažených týmů, ve kterých zvítězila Hlincovka 3:1 a 3:0.

Do prvního utkání jsme nastoupili v základní sestavě: B. Babůrková, Š.Jakubcová, N. Gruberová,       M. Kincová, A.Martínková, T.Douchová, libero N.Vrtišková a střídající N.Lutovská. Hned od začátku prvního setu soupeř odskočil na rozdíl až osmi bodů a vedení si průběžně udržoval až do konce setu, který vyhrál poměrem 25:18. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 18:18, kdy po našich chybách získal soupeř dvoubodový náskok a následně set vyhrál poměrem 25:21. Třetí set díky dobře zahrané koncovce jsme vyhráli 27:25. Čtvrtý set se nám vůbec nevydařil a od stavu 2:1 z důvodu špatných příjmu podání soupeřek jsme nebyli schopni útočit, navíc jsme kazili i vlastní podání, což umožnilo dobře hrajícímu soupeři získat velký náskok a set jsme prohráli vysokým poměrem 10:25.

Do druhého utkání nastupujeme ve stejné sestavě s odhodláním odvést výrazně lepší výkon, přesto však první set prohráváme poměrem 25:17. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 6:6, pak se nám zlepšeným výkonem podařilo postupně si vybudovat náskok 19:14 a 21:16. Přesto se nám nepodařilo set ukončit a díky našim chybám zejména při podání a příjmu družstvo Hlincovky zvítězilo poměrem 25:22. Zklamáni, neuhraným předchozím setem prohráváme na začátku třetího setu rozdílem tří až čtyř bodů, který jsme však v polovině setu snížili na stav 12:13. Následnými našimi chybami nám soupeř opět odskočil až na rozdíl pěti bodů a set vyhrál poměrem 25:21 a tím i v celém utkání poměrem setů 3:0.

Družstvo Hlincovky je leadrem naší skupiny a zaslouženě v obou utkáních zvítězilo. Z naší strany jsme nezopakovali výkony jako proti předcházejícím soupeřům. Chybovali jsme zejména v příjmu soupeřova podání a sami jsme zkazili celkem 28 našich podání. Škoda, že jsme nepředvedli volejbal, jaký jsme hráli proti Plzni, určitě bychom měli šanci i na vítězství proti dobře hrající Hlincovce. Určitě máme šanci v odvetě hrané na jejich hřišti.