1.LIGA JUNIOREK : Třebín - VT

Dvě vítězství juniorek v 1.lize

Posledním soupeřem našich juniorek v první polovině soutěže naší skupiny bylo družstvo Třebína.  Obě utkání hrané v hale českobudějovické Lokomotivy jsme vyhráli dvakrát poměrem 3:1.

První utkání jsme zahájili velmi dobře a již od začátku prvního setu jsme si udržovali náskok tří až pěti bodů, který jsme udrželi až do konce a set jsme vyhráli 25:22. Ve druhém setu jsme díky výbornému podání a útoku vedli 11:3, následně 20:14 a set jsme ukončili poměrem 25:15. Třetí set byl velmi vyrovnaný  až do stavu 19:18, kdy jsme vlastními chybami v koncovce set prohráli 20:25. Ve čtvrtém setu družstvo Třebína s námi drželo vyrovnaný krok pouze do stavu 5:5.  Pak jsme si postupně bod po bodu  budovali náskok a set jsme jasně vyhráli poměrem 25:17. Družstvo hrálo v základní sestavě se smečařkami N.Gruberovou a N.Lutovskou, blokařkami T.Douchovou a A.Martínkovou, univezálkou M.Kincovou,  nahrávačkou B.Babůrkovou a liberem N.Vrtiškovou. Střídala Š.Jakubcová. Výborný výkon odvedly obě smečařky. Dařilo se nám podání, kde nejvíce bodů zaznamenaly  B.Babůrková a T.Douchová. Velmi dobře blokovala a útočila ze středu A. Martínková. I ostatní hráčky zejména dobrou hrou v poli přispěly k zaslouženému vítězství.

Do druhého utkání z důvodu zranění nemohla nastoupit A.Martínková a tak v základní sestavě místo ní nastoupila B.Dolejšová a na místo univerzálky místo M.Kincové, která hrála se zraněným kotníkem, se postavila Š.Jakubcová. První set byl vyrovnaný do stavu 8:8, pak na podání přišla Š. Jakubcová a zaznamenala serii dvanácti bodů. Pod dojmem již jasného vítězství jsme polevili, ale přesto jsme set vyhráli poměrem 25:21. Druhý set byl vyrovnaný a obě družstva se přetahovala o vedení, kdy šťastnější v koncovce bylo družstvo Třebína  a vyhrálo poměrem 25:23. Do třetího setu se na blok postavila N.Lutovská místo B. Dolejšové a na post smečařky přišla M.Kincová.  Opakovala se situace z druhého setu, kdy stav byl stále vyrovnaný. V koncovce jsme vedli 23:21, 24:23 a 26:25, ale soupeř vždy vyrovnal a nakonec rozhodla větší trpělivost našich hráček a set jsme vyhráli 29:27. I čtvrtý set byl také vyrovnaný a i když jsme prohrávali 19:20, podařilo se nám dobrým výkonem zejména v poli a v útoku odskočit soupeři o tři body a set jsme vyhráli 25:22. Ve druhém utkání dobře zahrály N.Gruberová, B.Babůrková, Š.Jakubcová i libero N.Vrtišková. Za bojovný výkon, zejména v koncovkách setů, si však zaslouží uznání i ostatní hráčky.

Po první polovině základní části soutěže jsme v tabulce na průběžném druhém místě, kdy jsme z deseti utkání prohráli pouze dvakrát a to s vedoucím družstvem Hlincovky.  Je to výsledek velmi dobrého a bojovného výkonu celého družstva.