1.LIGA JUNIOREK : Mikulova - VT

1. Liga juniorek:  Mikulova - VT

07.02.2020

Po odehrání základní části  skupin A a B postoupily první tři týmy z každé skupiny do boje o postup do kvalifikace o nejvyšší soutěž juniorek – o extraligu.  Ze skupina A postoupila družstva TJ Kralupy, SK Mikulova Praha a VK Karlovy Vary. Z naší B skupiny s námi postoupila družstva Hlincovky a Plzně. V nově vytvořené skupině byly započítány vzájemné výsledky ze základní části a to nás zařadilo na páté místo průběžné tabulky. V průběhu jednoho měsíce tak musíme odehrát dvakrát dvojzápasy s týmy ze skupiny A.  Prvním našim soupeřem bylo družstvo SK Mikulova Praha, kde jsme na jeho hřišti dvakrát prohráli  3 : 0 (17, 23, 21) a 3 : 0 (19, 19, 13).

Na utkání do Prahy jsme odjeli bez nemocné kapitánky M.Kincové.  V základní sestavě v prvním utkání byly smečařky N.Gruberová a N.Lutovská, blokující hráčky B.Dolejšová a T.Douchová, nahrávačka B.Babůrková, universálka Š.Jakubcová a na liberu N. Vrtišková. V průběhu utkání pak střídala Z. Matějková nahrávačku B. Babůrkovou, která byla hendikepovaná zraněním ruky.  V prvním setu si hned od začátku soupeřky vytvořily dostatečný náskok a set s převahou vyhrály. Druhý set byl vyrovnaný a o jeho výsledku rozhodla šťasnější koncovka ve prospěch domácího týmu. Začátek třetího setu byl také vyrovnaný, pak si soupeřky vytvořily dvoubodový náskok, který ještě v koncovce navýšily a set rozdílem čtyř bodů vyhrály.                                                                                                          Do druhého utkání nastupujeme s nahrávačkou Z. Matějkovou a B. Babůrková nahrazuje blokařku B.Dolejšovou. První set pro nás začíná dobře, vedeme 11: 8, ale hráčky soupeře nás dotáhnou a jdou do vedení 18:17 a následně díky naší špatné přihrávce bez problému set vyhrávají poměrem 25:19. Druhý set prohráváme od začátku, nedaří se nám znovu přihrávka podání soupeře a chybujeme při hře v poli  a soupeřky vyhrávají tento set stejným poměrem. Do třetího setu se vrací na náhru B.Babůrková, znovu se opakují stejné chyby na přihrávce a v průběhu setu prohráváme až 17:5 a následně i celý set 25:13

Náš výkon neodpovídal našim možnostem a i přes snahu všech našich hráček na soupeřky nestačily   a ty zaslouženě vyhrály. V tabulce jsme stále na pátém místě před družstvem Plzně.