1.LIGA JUNIOREK : Kavčí Hory - VT

Zdařilý vstup juniorek v 1. lize

Začala nová sezóna a prvním našim soupeřem bylo družstvo Kavčích Hor. Obě utkání se hrála v nové moderní všesportovní hale v Dolních Břežanech, odkud si naše družstvo odvezlo výhry v poměru 3:1 a 3:0.

První utkání pro nás nezačalo dobře a v prvním setu jsme prohrávali 15:5 a následně 20:15. Pak přišla šňůra šesti výborných podání N. Gruberové a skóre se otočilo v náš prospěch na 21:20. V koncovce jsme byli lepší a set jsme vyhráli v poměru 25:22. Do druhého setu jsme nastoupili s elánem, ale hned ze začátku jsme prohrávali o 5 bodů. Stav tohoto setu se nám nepodařilo zvrátit a prohráli jsme 25:13. Po výrazném zlepšení v příjmu a v útoku jsme domácím hráčkám oplatili prohru z druhého setu a třetí set jsme jasně vyhráli skórem 25:14. Ve čtvrtém setu jsme si vytvořili vedení o 5-8 bodů a náskok jsme udrželi až do konce setu, který jsme vyhráli 25:20 a tím i celé utkání v poměru 3:1. Družstvo nastoupilo v základní sestavě: M.Kincová, N.Gruberová, A.Martínková, T.Douchová, B. Babůrková, Š.Jakubcová a libero N. Vrtíšková. Nejlepšími hráčkami byly N.Grůberová, B.Babůrková a střídající smečařka N.Lutovská. Pochvalu si ale zaslouží všechny hráčky za přístup k utkání i odvedený výkon.

Druhé utkání bylo jasnou záležitostí našich hráček a všechny tři sety jsme s převahou vyhráli. Družstvo Kavčích Hor podlehlo nováčkovské dani a proti dobře hrajícím našim hráčkám nemělo šanci na vítězství. V útoku se výrazně zlepšila M.Kincová, všechny hráčky výborně podávaly, kde nejvíce přímých bodů dala B.Babůrková. Obě středové hráčky A.Martínková a T.Douchová dobře blokovaly i útočily ze středu. Pochvala patří celému družstvu včetně libera N.Vrtíškové za obětavou hru v poli . Na přiložené fotce z konce 2. utkání je všech 9 hráček, které se podílely na obou vítězstvích.